#37 – Mapa kompetencji w sprzedaży usług spedycji

strona - Mapa kompetencji w sprzedaży usług spedycji - Podcast Profesjonalny Spedytor

W dzisiejszym odcinku podejmę się zmapowania kompetencji, które są potrzebne do skutecznej sprzedaży usług spedycji.

[WEBINAR] – Zapis na cykl webinarów dotyczących procesów sprzedaży w spedycji pod linkiem: https://sales.profesjonalnyspedytor.pl

Przedstawię konkretne, „twarde” – a jak się uprzemy, to nawet mierzalne – kompetencje i wiedzę, które powinny mieć osoby sprzedażowe w spedycji.

Z jednej strony będzie o kompetencjach produktowych, czyli wprost o znajomości produktów spedycji drogowej, morskiej, lotniczej i kolejowej. Wskażę, które obszary w mojej ocenie są tu kluczowe.

A z drugiej strony, nałożę na to kompetencje i działania z zakresu samych procesów sprzedaży w spedycji. Zaczynając od prospectingu, a kończąc na wejściu w kolejna fazę rozwoju sprzedaży, którą jest account management. W sumie wyodrębniłem tu 9 podprocesów, które zastosowane w sekwencji, składają się na szeroko rozumiany proces sprzedaży.

Moim zamysłem jest, aby odnaleźli się tu oczywiście handlowcy drogowi, morscy, lotniczy i kolejowi oraz spedytorzy sprzedający te usługi.

Jednocześnie chcę też, aby odcinek mógł być pewnego rodzaju benchmarkiem dla osób zarządzających sprzedażą w spedycjach, aby „mapę” wg mojej propozycji, mogli porównać ze swoją, w kontekście własnych zespołów sprzedaży.

A dla tych, którzy takiej mapy nie mają lub planują ją stworzyć, to może być pewnego rodzaju inspiracja albo wskazówka, w którą stronę podążać.

Tak więc, jeżeli zastanawiasz się, jakie kompetencje produktowe i procesowe w szeroko rozumianej sprzedaży usług spedycji są ważne, aby generować coraz większe marże, przy jednoczesnym doradczym charakterze współpracy ze swoimi klientami, to ten odcinek jest właśnie dla Ciebie.

[MAPA KOMPETENCJI] – Mapa kompetencji w sprzedaży usług spedycji do pobrania pod linkiem: https://sales.profesjonalnyspedytor.pl

POBIERZ MATERIAŁY DODATKOWE

Incoterms 2020 okładka e-book Profesjonalny Spedytor

POBIERZ E-BOOK

Najbardziej wyczerpujące opracowanie INCOTERMS ® 2020, przygotowane przede wszystkim z myślą o spedytorach.

Zawiera czytelne schematy z dodatkowymi oznaczeniami i objaśnieniami.

Do każdej z formuł dołączona jest tabela szczegółowego podziału kosztów.

POBIERZ

MASZ APLIKACJĘ PODCASTOWĄ?

Słuchaj jak Ci wygodnie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.