#31 – Opóźnienie w dostawie. Odpowiedzialność przewoźnika drogowego.

Opóźnienie w dostawie. Odpowiedzialność przewoźnika drogowego

#31 – Opóźnienie w dostawie. Odpowiedzialność przewoźnika drogowego.

Podobnie jak w odcinku #29,  dziś również zajmę się odpowiedzialnością przewoźnika drogowego. Będzie to jednak odpowiedzialność w dużo bardziej dyskusyjnym i powodującym więcej emocji zagadnieniu – czyli w opóźnieniu dostawy.

Ten odcinek kieruję do samych spedytorów drogowych, aby wiedzieli w jakich ramach się poruszają. Do kierowników spedycji drogowych i managerów wpływających na kształt procesów operacyjnych, aby mogli zminimalizować ryzyka błędów w obsłudze. Odcinek może też być inspirujący dla działów reklamacji.

Powiem o limitach odpowiedzialności w transporcie międzynarodowym i krajowym. O karach umownych z tytułu opóźnienia, które dosyć często można spotkać w zapisach zleceń. O ryzykach biznesowych firmy spedycyjnej, wynikających z takich, a nie innych zapisów konwencji CMR oraz Ustawy Prawo Przewozowe. Dam też kilka wskazówek jak te ryzyka zminimalizować.

Dlatego, jeżeli zastanawiasz się – co możesz, a czego nie – w kwestii zarządzania ryzykiem związanym z opóźnieniami, to ten odcinek jest właśnie dla Ciebie. 

Tagi:

#ProfesjonalnySpedytor, #Podcast, #SpedycjaDrogowa, #KonwencjaCMR, #UstawaPrawoPrzewozowe, #Opóźnienie, #LimitOdpowiedzialności, #KaraUmowna

Słuchaj jak Ci wygodnie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.