#60 – Dział spedycji lotniczej. Jak go zbudować od zera?

(…) No to teraz, jeżeli wiemy co mamy zrobić, o jakie obszary zadbać, to samo na język ciśnie się pytanie – a w zasadzie dwa pytania – ile czasu to może trwać i ile będzie to kosztować?

Ostatnio bywa tak, że spedycje – zwłaszcza drogowe – w obliczu spadku stawek i wolumenu ładunków rozglądają się za możliwościami dywersyfikacji biznesu.

 

I to stoi u podstaw dzisiejszego odcinka. Chcę dziś dać obraz obszarów niezbędnych do opracowania w ramach budowy działu spedycji lotniczej w raz z poszczególnymi działaniami w ramach danych obszarów.

 

Mam nadzieję, że z jednej strony będzie to pomocne dla Zarządów i Właścicieli, aby na etapie rozmów z kandydatami mieli swoistą check-listę tematów, o które warto kandydata na to stanowisko zapytać.

 

A z drugiej strony chciałbym też dać plan działania i swoistą road mapę dla samych spedytorów podejmujących się tego zadania.

 

Powiem dziś o typowych scenariuszach, wg których takie działy mogą powstawać, 6 dużych obszarach które należy zabezpieczyć, o roli spedytora lotniczego w całym tym procesie, a także postaram się oszacować czas i koszty uruchamiania takiego działu.

 

Dlatego jeżeli chcesz wiedzieć o co zadbać budując od podstaw dział spedycji lotniczej, to ten odcinek jest właśnie dla Ciebie.

Dołącz do Spedytorów 4.0

Inwestuj w przyszłość i swoją branżową wiedzę!

Zyskaj możliwość bezpośredniego kontaktu z Igorem

POBIERZ MATERIAŁY DODATKOWE

POBIERZ E-BOOK

Najbardziej wyczerpujące opracowanie INCOTERMS ® 2020, przygotowane przede wszystkim z myślą o spedytorach.

Zawiera czytelne schematy z dodatkowymi oznaczeniami i objaśnieniami.

Do każdej z formuł dołączona jest tabela szczegółowego podziału kosztów.

POBIERZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.